DataLife Engine > Новости Мариуполя > До дня металурга вітання ЦКК ВП "Народна солідарність"

До дня металурга вітання ЦКК ВП "Народна солідарність"


17-07-2017, 10:20. Разместил: Admin
До дня металурга вітання ЦКК ВП "Народна солідарність"

ВИСОКА ЗАРПЛАТА І ГІДНІ ТА БЕЗПЕЧНІ УМОВИ ПРАЦІ
- ось той «подарунок» і те «поздоровлення»,
який українські ГІРНИКИ Й МЕТАЛУРГИ
мають отримати від власників підприємств…

Від імени Центрального координаційного комітету Всеукраїнської профспілки «Народна солідарність» щиро вітаю усіх трудівників металургійної промисловости України з професійним святом – Днем працівників металургійної та гірничодобувної промисловости!

Металургійна галузь дуже важлива для України. Вона не лише постачає країну валютними надходженнями, але й дає роботу цілій низці суміжних галузей: вугільній, енергетичній, транспортній і так далі.

На жаль, переважна більшість українських металургів працює сьогодні за вкрай низьку зарплату в дуже важких і шкідливих умовах. Так не повинно бути, це – не чесно і не справедливо.

Робота на зношеному обладнані в цехах, конструкції яких давно вже стали аварійними, в умовах запилености, загазованости та підвищеної радіації завдає шкоди здоров’ю і створює загрози життю працівників. Має місце багато нещасних випадків та трудових каліцтв, більшість із яких приховується.

Намагаючись добитися економії фонду зарплати за рахунок простих працівників, щоб ще більше підвищити і так вже захмарні зарплати та премії самим собі, керівництво металургійних і гірничо-збагачувальних комбінатів змушує робітників працювати зменшеним складом, порушувати технологію виробництва, підвищує трудове навантаження на людей та створює додаткову небезпеку аварій і травматизму. Людей, які раніше були штатними працівниками комбінатів, виводять у різні підставні фірми, щоб не нести відповідальність за порушення їхніх трудових прав, нелеґальну працю та нещасні випадки.

Ніхто із нинішніх власників українських металургійних та гірничо-збагачувальних комбінатів не створив «з нуля» ні одне з них за рахунок зароблених ними самими чи позичених в когось коштів. Вони отримали їх від держави за безцінь під розмови, що «держава не є ефективним власником», а ось вони і лише вони – «забезпечать ефективність роботи підприємств».

Чи відбулося це на практиці? Ні, ми бачимо, що українські робітники в металургії отримують зарплату в 10 і більше раз нижчу, ніж такі самі працівники в інших країнах світу, обладнання зношується, а повітря, земля і вода України зазнають забруднення, в той час, як практично усі прибутки виводяться власниками підприємств закордон, де їх інвестують у замки, квартири, острови та іншу нерухомість.

Все це не створює ніякої єдності чи «консолідації» між власниками, адміністрацією та звичайними трудящими, які безпосередньо виконують всю роботу в межах технологічного процесу, ніякої «спільної долі» та жодних «спільних перемог». За цих умов, будь-які спільні «свята», «нагородження» і «вшанування кращих», показ ушні концерти і футбольні матчі – це «туфта», окозамилювання і цинізм.

Не існує ніяких причин, чому українські робітники металургії повинні, працюючи в значно гірших умовах, заробляти у 10-20 разів менше, ніж їхні колеґи в інших країнах, крім трьох: жадібности власників, корумпованости держави та відсутности належного представництва і захисту їхніх інтересів з боку профспілок.

Українським металургам і гірникам потрібні безпека праці і гідна зарплата, а не безкоштовний атракціон для і караоке як «подачка з барського плеча» два чи три рази на рік.

Профспілка «Народна солідарність» ставить перед собою два найважливіших завдання:
- забезпечення українським трудівникам безпечних та нешкідливих умов праці; і
- суттєве підвищення оплати їхньої праці.

Але щоб досягти обох цих речей, нам насамперед треба добитися гідности людини на робочому місці, реальної (а не такої, що лише кілька раз на рік декларується з трибуни чи через телевізор) поваги до працівників. Якщо людину примушують безоплатно виконувати додаткову, не передбачену робочою інструкцією працю, і при цьому кажуть їм, що вона «слава, честь і гордість» – то ніякої ні щирости, ні поваги тут нема.

«Профспілки», які за таких умов називають себе «однією командою» з власниками – це «профспілки» лише у лапках, це – «приводні паски» адміністрації, а не організації самих робітників.

На думку нашої профспілки, ГІРНИКИ і МЕТАЛУРГИ – це не ті, чиї робочі місця знаходяться в офісах з кондиціонерами. Вони працюють у шахтах і кар’єрах, на дробилках і центрифугах, в конвертерних, прокатних, доменних, коксохімічних цехах і так далі.

Наша профспілка працює для них. Вона живе і розвивається за гроші, які в тому числі надходять із членських внесків саме цих людей, які відзначають сьогодні своє професійне свято.

Профспілка «Народна солідарність» - це самі вони: металурги, гірники та працівники багатьох інших професій, які не хочуть більше чекати милити чи подачки від власників, а встали на боротьбу за свої права, гідну працю та гідне життя.

Ми, тобто вся профспілка «Народна солідарність», були, є і будемо разом з українськими металургами і гірниками, бо ми – одне ціле і одна пролетарська сім’я.

Вітання, слава і справді щирі побажання Господнього покровительства братам і сестрам, які працюють в гірничо-металургійній галузі, у цей день!все для dle
Вернуться назад